Henry Big Boy r. .45LC

Když jsem zasílal ke zveřejnění předchozí příspěvek  s  datem 10.10. 2016, netušil jsem že v brzké době přispěji dalším. Jak mnozí střelci prohlašují – přála mi ,,šťastná vlna“ která mě  vynesla  k vítězství ve 4. ročníku střelecké soutěže Opavský ostrostřelec 2016.

Při posledním tréninku jsem nezažíval zrovna nejlepší okamžiky – měl jsem problémy s odpalováním nábojů a pojal jsem podezření na prasklý úderník. Při rozborce zbraně se však prokázalo, že je vše v pořádku, chyba byla pravděpodobně v nábojích a já tak mohl přistoupit k dalšímu tréninku, při němž jsem vystřelil bezproblémově  dalších 200 nábojů.

oo2016-foto-6Během závodu, kdy jsem působil  též jako jeden z organizátorů, jsem měl napilno, stejně tak jako mí další kolegové.  Střílel jsem až v poslední směně. Podepsala se na mne únava z celodenního shonu. Nejsem  však typ, který by utíkal z boje a to se vyplatilo. Střelba se vydařila, potvrdila mé výsledky během tréninku a postoupil jsem do finále. V sousedství nejlepších střelců jsem zažíval perné okamžiky, ale společně s mou opakovací puškou Henry Big Boy v ráži .45 LC po boku jsem odolal náporu nervů a vydal ze sebe vše. Po chvíli, kdy probíhalo vyhodnocování rozhodčích a byl zahájen vyhodnocovací ceremoniál jsem byl osloven, jakožto vítěz Opavského ostrostřelce pro sezónu 2016/2017.

Říká se, že úspěch má na svědomí spojení dobré zbraně, kvalitních nábojů,  umů střelce a trochy toho střeleckého štěstí.  Jsem velmi rád, že toto spojením mne vyzdvihlo na nejvyšší příčku.

Má zbraň Henry Big Boy r. .45 LC opět potvrdila, že nezklame jak v akčních, tak i v mířených disciplínách a je střelci opravdovou oporou.

Petr Brožek, Hradec nad Moravicí

 oo2016-foto-1

 

 

Petr Brožek, Hradec nad Moravicí